Logo Interior studio

# SÁZAVA OLOMOUC I.

# Tímto projektem se odstartovala naše vzájemná spolupráce
s Pekárnami Sázava, je to stále úžasná, kreativní výzva! Klient, který má
a vyžaduje styl, ve svých prodejnách udržuje vysoký standard nejen vlastní pekařskou výrobou přímo v každé prodejně, ale na zákazníkovi mu záleží natolik, že se jej snaží každou svou nově budovanou prodejnou překvapit mimo jiné originalním pojetím interiéru. Tato prodejna v Riegrově ulici byla v zadání inspirována 20 léty min. století,
a jinak jsem měla téměř volnou ruku, čehož si velmi cením, dokonce se podařilo některé prvky (polštářky, dekorace, originální osvětlení se stínidly z tašek s potiskem loga, a materiály např. obklad pultu, z tohoto prvotního návrhu v dalších realizacích po dlouhou dobu opakovat, některých se od té doby držíme dodnes, kdy už jsme přeci jen tu “originalitu” vtiskli do jednotného vizuálního stylu, který udává tvář prodejen pekařství Sázava dodnes.
Doporučuji určitě při cestě do Olomouce tuto krásnou prodejnu navštívit: v Riegrově 33

2016, design pekárny Sázava / Olomouc I.: Lucie Knížetová, realizace: Feschu Lighting & Design, s.r.o.

PS: Obklady měli být bílé lesklé, (místo cihel), z hlediska provozu pekárny ale nejsou akusticky vhodné, takže semtam musí přijít kompromis, no mohli být víc bílé, ale důležitý je vlastně ten náš spokojený zákazník:). Na druhou stranu ta moje volba vinylové podlahy s velmi reálnou imitací slzičkového plechu se ukázala též akusticky nevhodná, při brzkém ranním zásobování, ruší nájemníky domu:(.