Logo Interior studio

# PEKAŘSTVÍ SÁZAVA

# Jak se ladí jednotný vizuální styl? U Východočeského řetězce s mnoha prodejnami, do té doby v každém jiném, byť poměrně originálním stylu, byla cesta k němu možná z prvu neplánovaná, ale určitě jediná správná a trvaleji udržitelná:). Zamysleli jsme se nad ní, společně s klientem právě při realizaci třetího návrhu další provozovny v Pardubicích, navíc krátce (ani ne měsíc) po otevření provozovny na pěší zóně, tedy vlastně hned za rohem, a začalo být již velmi náročné vymýšlet pro tolik provozoven něco neustále originálního co by obstálo v konkurenci
a zároveň udrželo vysokou úroveň vlastních provozoven. Na prvních třech obrázcích (v galerii) tedy vidíte pokus ohromit zákazníky zase nějakým dalším originálním designem, v odstínech navazujících třeba na fasádu:), pak přišlo to zmíněné zamyšlení, a naštěstí jsme se vydali jiným (tím jediným správným) směrem, pokusit se značku Sázava zákazníkům vložit do paměti nejen, perfektním sortimentem a jménem jako doposud, ale též jednotným designem prostředí, které bude nezapomenutelné pro svou přívětivou atmosféru, bude nadčasové, snadněji aplikovatelné do všech budoucích nájemních jednotek
a bude zahrnovat kromě pekařského pultu, posezení u dobré kávy, což znamenalo trochu posun i do kavárenského stylu, no a pak to šlo už krok za krokem, od Pardubic třeba až do Lanškrouna.

2018, design pekařství Sázava / Pardubice a Lanškroun: Lucie Knížetová, spolupráce za pekařství Sázava, ing. Arch. Přemysl Kokeš, realizace: Feschu Lighting & Design, s.r.o.

další návrhy a realizace pod taktovkou vizuálního stylu

# HRADEC KRÁLOVÉ III. a IV

Chcete vidět jak se taková prodejna realizuje?

Podívejte se na video, neřešíme jen design, ten je “pouhým” předstupněm kvalitní realizaci! Ale samozřejmě jasně daný vizuální styl dle designmanuálu, se realizuje mnohem lépe!